Kładka Puchły
Kładka Puchły? Podlaskie Puchły to to jedna z trzech wsi stanowiących bardzo znaną Krainę Otwartych Okiennic. A my tutaj opowiadamy o kładce spacerowej? No cóż, piękne Puchły mają i kładkę. Położone są nad magiczną Narwią, która śliczne wije się zakolami pośród rozłożystych łąk. Może to literackie odniesienie, ale naprawdę tak to wygląda.
Kładka Puchły, jak się na nią dostać?
Aby dojść na kładkę należy dojechać do przepięknej cerkwi w Puchłach. Następnie, gdy już się przy niej znajdziemy, trzeba pójść drogą po jej lewej stronie.
Nie jest ona może zbyt efektowna, a dojście miejscami wygląda jakby przez gruzowisko, ale na końcu dochodzimy do niewielkiej, drewnianej kładki, obrośniętej trawami, wcinającej się w głąb bagien narwiańskich.
Kładka zakręca pod kątem prostym, po chwili się urywa, ale po krótkiej wędrówce przez łąkę dochodzimy do niedużej platformy, z której podziwiać się można rozległe łąki i rwący nurt rzeki. To jest naprawdę sympatyczne miejsce, takie niewymuszone, nienapuszone, no… spokojne i ładne. Wieje wiatr, oczy odpoczywają wpatrując się w przestrzeń, a wokół jest cisza, taka spokojna, naturalna i prosta.
W optymalnych warunkach można spotkać tu pasące się konie, a na horyzoncie pojawiają się piękne ptaki.
Chcecie w spokoju zobaczyć Narew, poczuć klimat nadnarwiańskich bagien i wiatr we włosach? Dlatego zajrzyjcie na kładkę w Puchłach. Tu dostaniecie wszystko, o czym napisaliśmy.
A zaraz potem obejrzyjcie wszystkie miejscowości Krainy Otwartych Okiennic. To miejsce, w którym tętni tradycja, piękno regionalnych zdobień, przestrzeń i zapach podlaskich łąk, dlatego przyjeżdżając tu dajcie sobie czas na spokojną kontemplację wschodnich widoków.
Informacje praktyczne na temat Kładki Puchły
trasa szlaku Krainy Otwartych Okiennic | https://zabytek.pl/pl/wycieczki/kraina-otwartych-okiennic |
Cerkiew Puchły na FB | https://www.facebook.com/puchly/ |
wstęp | bezpłatny |